Teknede Yaşam

Teknede Yaşam


Mavi Yolculuk Turlarında Teknede Yaşam

Teknede yaşam ve genel bilgiler

Tekne seçimi yapıldıktan (Mavi Yolculuk Tur a çıkmak İçin Kiralık Katamaran , Kiralık Gulet , Kiralık Motoryat veya Kiralık Yelkenli olarak düşünebilirsiniz ) ve mavi yolculuk tur planı oluşturulduktan sonra yapılacak en önemli şey elbette teknede yiyecek ve içecek konusudur.Mavi tur planınız oluşup kaç kaç gün yat kiralanacağı kesin bir sonuca varıldıktan sonra sıra kumanya hazırlamaya gelir. Burada göz önünde tutulması gereken en önemli şey doğru ve yeterli malzeme seçimidir. Alış verişinizi kendiniz yapabileceğiniz gibi kişi sayısına göre belirli bir ücret ödeyerek zengin Akdeniz ve Türk mutfağı mönüsünden faydalana bilirsiniz. Yat turlarında sabah kahvaltısı, öğle yemeği beş çayı akşam yemeği teknede aşçılarımız tarafından hazırlanıp servisi yapılmaktadır. Genelde mevsim sebzelerinden taze balık ve mezelerden oluşan mönüler sizlerin isteği doğrultusunda oluşturulup mavi tur tatilinize lezzet katar.

 

 

 

Teknelerimizin tüm kamaralarında Duşakabin, Wc, Klima bulunmaktadır. Ayrıca merak ettiğiniz tüm konuları çekinmeden bizlere sorabilirsiniz. Platin Yatçılık olarak kafanızdaki soru işaretlerini silerek mavi yolculuğa endişe duymadan başlamanızdan mutluluk duyarız.

Daha Fazla Detay : www.platinyatcilik.com

 

 

 

TEKNE de DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

* Limana bağlı olmayan koylarda tekneler de bulunan su miktarı sınırlı olduğu için su ve elektrik kullanımına dikkat etmeliyiz, işimiz bitince kapatmalıyız.
* Teknelerin Kamaralı bölümlerinde sigara içmemeliyiz.
* Tekne içerisinde kabuklu yemişlerin çöpünün dağılmamasına dikkat etmeliyiz.
* Mavi tur da yemek saatleri, rotalar, durulacak koylar hava muhalefet v.b.sebeplerle kaptanlar tarafından değiştirilebilirebilir, unutmamalıyız.
* Teknelerde bulunan Tuvaletlere yabancı madde atmamalıyız.
* Kaptana veya yakınlarınıza haber vermeden uzun süre yat tan ayrılmamalıyız.
* Teknede küçük yaşta çocuklara dikkat etmeliyiz.
* Teknenin motoru stop etmeden veya manevra tamamlanmadan denize atlamamalıyız, çok fazla açılıp yatların ve sürat teknelerinin yoluna çıkmamalıyız.
* Ufak bot teknenin servis botudur,kaptandan habersiz almamalıyız.
* Yatlarda güverte,merdivenlere dikkat etmeliyiz.Genelde nemli veya ıslak olan ayaklar kaymamıza sebep olabilir.
* Yatı terk etmeden önce kamaralarımızı tekrar kontrol etmeliyiz.

 

YAT KİRALAMAK İÇİN TIKLAYINIZ